يکشنبه, 1 بهمن 1396
رو عنوان : از سوی امور بانوان شرکت ملی حفاری برگزار شد
عنوان : همایش تخصصی خانواده، تحولات بنیادین عصر حاضر و چالش های پیش رو
زير عنوان : از سوی امور بانوان شرکت ملی حفاری ایران همایش تخصصی تحت عنوان « خانواده، تحولات بنیادین عصر حاضر و چالش های پیش رو» با حضور بانوان شاغل در این شرکت برگزار شد.
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۶/۲۳ 
ساعت : ۱:۴۴:۴۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰
از سوی امور بانوان شرکت ملی حفاری برگزار شد

همایش تخصصی خانواده، تحولات بنیادین عصر حاضر و چالش های پیش رو

از سوی امور بانوان شرکت ملی حفاری ایران همایش تخصصی تحت عنوان « خانواده، تحولات بنیادین عصر حاضر و چالش های پیش رو» با حضور بانوان شاغل در این شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران در این همایش که روز چهارشنبه (23 شهریورماه) در تالار اجتماعات ساختمان مرکزی شرکت برگزار گردید ابتدا  فروغ بهمنی مشاور مدیرعامل در امور بانوان درباره برنامه ها و اهداف تشکیل همایش های تخصصی مرتبط با مسائل بانوان و خانواده توضیح داد. 

در ادامه مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور بانوان با اشاره به اینکه خانواده به عنوان یک نهاد اجتماعی بسیار مهم است در زمینه اهمیت خانواده از دیدگاه اسلام مطالبی بیان داشت.

نوشین نجار با تقدیر از فعالیت های امور بانوان شرکت ملی حفاری گفت: عملکرد مطلوب این امور در میان شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران ارزشمند و قابل توجه می باشد.

سخنران ویژه همایش دکتر علی صاحبی مربی ارشد هیئت علمی موسسه بین المللی واقعیت درمانی ویلیام گلسر بود که در موضوع این نشست تخصصی به تفصیل سخن گفت.

وی مطالب خود را در سه بخش، تنظیم روابط در خانواده براساس نظریه انتخاب، کاربست تئوری انتخاب در زندگی زناشویی و کاربست تئوری انتخاب در فرزند پروری در قالب کارگاه آموزشی ارائه داد.

صاحبی اظهار کرد: زندگی اجتماعی بشر با تکیه بر نهادهایی که او را برای زندگی در اجتماع انسان ها آماده می سازد شکل گرفته و از مهمترین نهادهایی که با ابعاد مختلف وجودی انسان در ارتباط مستقیم و موثر قرار دارد خانواده است که  واژه ای پر معنا می باشد.

وی افزود: در زندگی مشترک ، مردسالاری و زن سالاری هیچیک معقول نیست بلکه تقسیم عادلانه مدیریت در مرکزیت خانواده مطرح است و خانواده موفق و سازگار  خانواده ای است که در آن مدیریت به صورت عادلانه و منصفانه تقسیم شده باشد و هرکدام حد و مرزهای یکدیگر را محترم شمارند.  

این استاد دانشگاه گفت: با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی شرایط زندگی امروز با گذشته متفاوت است و ضرورت دارد به تئوری های علمی پی ببریم که خانواده چه مشکلاتی دارد.

صاحبی با بیان اینکه تعارض در روابط انسانی به طور کامل طبیعی است، اظهار کرد: تعارض جزء لاینفک زندگی است و در میان زوج های سازگار و ناسازگار، خوشنود و غیر خوشنود تعداد تعارضات برابر است و تنها تفاوت این است که زوج های سازگار می دانند که چگونه تعارضات را بین خود حل و فصل کنند.

وی افزود: از مجموع تعارضات زناشویی 31 در صد آنها قابل حل است و 69 درصد دیگر را باید مدیریت کرد و برای مدیریت تعارضات نیاز به مهارت آموزی داریم. نمایش تعداد بازدیدها : 722

بازگشت           چاپ چاپ         

پورتال شرکت ملی حفاری ایران

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0