يکشنبه, 29 بهمن 1396
  • En
رو عنوان : مدیر پژوهش،فناوری و مهندسی ساخت ملی حفاری خبر داد:
عنوان : اجرای پروژه پژوهشی تدوین مجموعه اصول جامع طراحی/ مهندسی حفاری ساخت چاه در ایران از سوی دانشگاه صنعت نفت
زير عنوان : مدیرپژوهش،فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران از اجرای پروژه پژوهشی « تدوين مجموعه اصول جامع طراحي/ مهندسي حفاري ساخت چاه در ايران » از سوی دانشگاه صنعت نفت خبر داد.
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۷/۱۷ 
ساعت : ۱۲:۲۳:۳۲

امتیاز :  ۴/۰۰ |  مجموع :  ۱
مدیر پژوهش،فناوری و مهندسی ساخت ملی حفاری خبر داد :


اجرای پروژه پژوهشی تدوين مجموعه اصول جامع طراحي/ مهندسي حفاري ساخت چاه در ايران از سوی دانشگاه صنعت نفت

مدیرپژوهش،فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران از اجرای پروژه پژوهشی « تدوين مجموعه اصول جامع طراحي/ مهندسي حفاري ساخت چاه در ايران » از سوی دانشگاه صنعت نفت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهدی عرشیان در این باره توضیح داد: این پروژه متعاقب نیازسنجی این مدیریت در سطح شرکت با همکاری مدیریت امور مهندسی تعریف و پس از بررسی در کارگروه های تخصصی در شورای عالی پژوهش شرکت به تصویب رسید .

وی افزود: اجرای پروژه طی فراخوان پژوهشی به اطلاع دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری سراسر کشور رسید و پیشنهادات دریافتی در کارگروه های تخصصی مورد بررسی  قرار گرفت که  پیشنهاد جامع دانشگاه صنعت نفت مورد تصویب شورای عالی پژوهش شرکت و شرکت ملی نفت ایران قرار گرفت .

عرشیان در معرفی اجمالی پروژه اظهار کرد: پیچیدگی روزافزون صنعت حفاری و لزوم وجود یک نرم افزار جامع برای طراحی و ساخت چاه جهت متخصصان شرکت،  ما را بر آن داشت تا به تدوین این مجموعه با اتکا به جنبه های نرم افزاری و مغزافزاری موضوع بپردازیم .

مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت با بیان اینکه تاکنون در این ارتباط نرم افزارهایی توسط شرکت های خارجی تهیه شده اما غالبا تمامی جنبه های تخصصی و مراحل طراحی تا ساخت چاه را شامل نمی شود، گفت: اجرای این پروژه با توجه اهداف و سیاست های اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توانمندی های داخلی و هم افزایی میان متخصصان مجرب شرکت و اساتید و پژوهشگران دانشگاهی اجرا و دستاورد مهمی در بومی سازی این فناوری محسوب خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اخذ مصوبات در خصوص این پروژه پژوهشی، هم اینک مراحل عقد قرارداد با دانشگاه صنعت نفت در دست اقدام و در آینده نزدیک اجرایی می شود. نمایش تعداد بازدیدها : 577

بازگشت           چاپ چاپ         

پورتال شرکت ملی حفاری ایران

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0