يکشنبه, 27 اسفند 1396
  • En
رو عنوان : کار و تلاش بی وقفه مهارگران در موقعیت چاه 147 رگ سفید – 2 ادامه دارد
عنوان : مقدمات عملیات نهایی كنترل و ایمن سازی چاه در حال فوران فراهم شده است
زير عنوان : تلاش بی وقفه مهارگران چاه 147 رگ سفید - 2 در فراهم کردن مقدمات عملیات نهایی کنترل و ایمن سازی چاه در حال فوران با استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های داخلی ادامه دارد.
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ 
ساعت : ۱۴:۲:۲۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰
کار و تلاش بی وقفه مهارگران در موقعیت چاه 147 رگ سفید – 2 ادامه دارد

مقدمات عملیات نهایی کنترل و ایمن سازی چاه در حال فوران فراهم شده است

 

تلاش بی وقفه مهارگران چاه 147 رگ سفید - 2 در فراهم کردن مقدمات عملیات نهایی کنترل و ایمن سازی چاه در حال فوران با استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های داخلی ادامه دارد .

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران در نشست امروز (یکشنبه 21 آبان ماه) ستاد راهبری مهار فوران چاه 147 در این شرکت که در موقعیت عملیاتی این چاه در منطقه رگ سفید برگزار شد، اعلام گردید: نصب و ایجاد شبکه خنک کردن پیرامون چاه (سیستم کولینگ) در مراحل پایانی کار دارد .

در این ارتباط دو خط لوله به قطر  13 و سه هشتم اینچ برای انتقال آب استخر 130 هزار بشکه ای به داخل محوطه و سیستم پمپاژ یکی از خطوط لوله  آماده و خط لوله دوم در مراحل اتمام کار می باشد .

با کامل شدن زنجیره شبکه پاشش آب و خنک کردن محوطه چاه، استقرار تجهیزات لازم برای خارج کردن سازه دکل و باقیمانده تجهیزات آن از روی دهانه چاه انجام و زمینه برای بستن  چاه از سطح   (TOP KILL ) آغاز خواهد شد .

با توجه به پیش بینی شیوه های دیگر برای بستن چاه از جمله از طریق حفر چاه های امدادی و کشتن چاه از عمق (BOTTOM KILL) ، احداث دو لوکیشن برای استقرار و برپایی دکل های حفاری در دست اجرا است و بیش از 50 محموله ترافیکی از تجهیزات دستگاه حفاری 93 فتح به منطقه عملیاتی انتقال یافته است .

همچنین ضمن آماده سازی دستگاه حفاری دوم برای جابجایی و انتقال به موقعیت چاه 147 رگ سفید در یک تلاش جمعی از سوی بخش های مختلف عملیاتی شرکت ملی حفاری ایران در کوتاهترین زمان ممکن آماده سازی و  اورهال ATHEY WAGON   و برافراشته کردن بوم  آن، تكميل سر شیرهای منيفولدهاي اصلي تامين آب، طراحی و ساخت  STINGER در اندازهاي مختلف و مجهز نمودن واحدهای خدمات ایمنی به تجهیزات مورد نیاز انجام و چیدمان مخازن سیال، استحکام بخشیدن دیواره های خاکی استخر ذخیره آب و برپایی اردوگاه دکل حفاری 93 فتح براساس برنامه ریزی و منطبق با جدول زمانبندی  شده برای اجرای عملیات، صورت پذیرفت.


نمایش تعداد بازدیدها : 216

بازگشت           چاپ چاپ         

پورتال شرکت ملی حفاری ایران

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0