يکشنبه, 27 اسفند 1396
  • En
عنوان : زمان آغاز عملیات كنترل فوران چاه به روش TOP KILL نزدیك است
زير عنوان : مهارگران فوران چاه 147 رگ سفید – 2 از شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب و ملی حفاری ایران در تلاشی جمعی و هماهنگ خود را برای آغاز نخستین عملیات تخصصی جهت بستن چاه به روش موسوم به TOP KILL آماده می کنند.
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ 
ساعت : ۲۰:۱۶:۵۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰
مهارگران چاه 147 رگ سفید – 2 آماده می شوند

 زمان آغاز عملیات کنترل فوران چاه به روش TOP KILL نزدیک است

مهارگران فوران چاه 147 رگ سفید – 2 از شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب و ملی حفاری ایران در تلاشی جمعی و هماهنگ خود را برای آغاز نخستین عملیات تخصصی جهت بستن چاه به روش موسوم به TOP  KILL آماده می کنند .

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران نقل از ستاد راهبری مهار فوران چاه 147 رگ سفید در این ارتباط تیم های عملیاتی، فنی و تخصصی و پشتیبانی نسبت به اورهال و مقاوم سازی (عایق بندی) دو دستگاه آتی واگن ها و انواع استینگر اقدام کردند. خودروهای سنگین نیزبرای انتقال  تجهیزات و سایر ملزومات مورد نیاز تدارک دیده شده است .

همچنین افشانه های آب (شیلترها) و هدرها برای ایجاد فرصت جهت نزدیک شدن مهارگران به دهانه چاه و کانون آتش نصب و آماده سازی گردیده  است .

محوطه سازی برای استقرار مخازن سیال و پمپ های فشار قوی تزریق سیال (پمپ تراک) به اتمام رسیده و ضمن تعریض جاده های دسترسی به چاه، تمهیدات لازم برای احتمال شرایط بارندگی پیش بینی و در دست اجرا است .

از سوی دیگر با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته به موازات عملیات ورود به دهانه چاه و کشتن آن از سطح، روش مسدود کردن چاه از عمق (BOTTOM KILL) نیز در دستور کار است و در این ارتباط برای حفر چاه های امدادی، کار ساخت دو لوکیشن جهت استقرار دکل های حفاری در مراحل پایانی است و 89 محموله تجهیزات دستگاه حفاری 93 فتح تاکنون به منطقه انتقال یافته است .

گفتنی است: چاه 147 رگ سفید – 2 در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران 16 روز قبل به هنگام حفاری بوسیله دکل 95 فتح شرکت ملی حفاری دچار فوران و آتش سوزی شد


نمایش تعداد بازدیدها : 265

بازگشت           چاپ چاپ         

پورتال شرکت ملی حفاری ایران

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0