يکشنبه, 27 اسفند 1396
  • En
عنوان : افتخار آفرینی بانوی مخترع شركت ملی حفاری در جشنواره اختراعات و ابتكارات آلمان
زير عنوان : مهندس زهره سمساری از کارکنان شرکت ملی حفاری ایران موفق به كسب مدال طلا در بخش شیمی و صنعت نمایشگاه اختراعات و ابتكارات (IENA) سال 2017 در شهر نورمبرگ آلمان شد.
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ 
ساعت : ۱۳:۳۲:۳۶

امتیاز :  ۳/۳۳ |  مجموع :  ۳افتخار آفرینی بانوی مخترع شرکت ملی حفاری در جشنواره اختراعات و ابتكارات آلمان


 

مهندس زهره سمساری از کارکنان شرکت ملی حفاری ایران موفق به كسب مدال طلا در بخش شیمی و صنعت نمایشگاه اختراعات و ابتكارات   (IENA) سال 2017 در شهر نورمبرگ آلمان شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملي حفاري ایران ، در این نمایشگاه  که از تاریخ یازدهم لغایت چهاردهم آبان ماه به مدت 4روز به میزبانی شهر نورمبرگ آلمان  برگزار شد ، زهره سمساری به نمایندگی از طرف شرکت ملی حفاری ایران  با اختراع " نشت گیر خطوط لوله نفت و گاز " موفق به کسب مقام نخست و مدال طلا گردید.

وی که عضو بنیاد ملی نخبگان کشور نیز می باشد در خصوص سطح این مسابقات اظهار کرد : حضور شرکت کنندگانی از 60 کشور جهان  سطح علمی و کیفی بالایی را به این مسابقات بخشیده بود.

 زهره سمساری در باره اختراع خود توضیح داد : نشت گیر خطوط لوله نفت و گاز در واقع  ترکیب جدیدی از نوعی چسب است که در برطرف کردن نشتی لوله های قطور انتقال نفت و گاز کاربرد دارد.

وی ادامه داد : خطوط لوله نفت و گاز همواره در معرض گرما و سرما و رطوبت ناشی از برف و باران قرار دارند و در گذر زمان دچار پوسیدگی و ریزش و تراوش خواهند شد که این مسئله آسیب های زیست محیطی ، آتش سوزی و زیان مالی را به دنبال دارد و در حال حاضر برای توقف نشتی این لوله ها از نوع خاصی از تفلون و گیره های مخصوص (clamps) استفاده میگردد.

سمساری با اشاره به وجود برخي عناصر و الايندگي ها در نفت و گاز ترش افزود: این مسئله نشتی مجدد را موجب میگردد در حالی که از ویژگی های چسب نشت گیر عدم تاثیر پذیری از مواد اسیدی می باشد که آنرا به جایگزین خوبی برای روش های فعلی بند آوردن نشتیهای لوله های نفت و گاز بدل می سازد. همچنین تكنولوژي جديدي نیاز به استفاده از كلمپ جداگانه براي جلوگيري از هر نشت را مرتفع میسازد.

عضو بنیاد ملی نخبگان کشور ابراز امیدواری کرد تا ایده های نو و اختراعات جدید با استقبال مسئولین ذیربط فرصت هایی برای موفقیت در بازار را به دست آورند.

شایان ذکر است در کارنامه این بانوی موفق ایرانی که دارای هفت اختراع ثبت شده در حوزه شيمي-حفاري و نفت می باشد،مدال برنز مسابقات و جشنواره جهانی تخصصی اختراعات در سال 90 در استکهلم سوئد، مدال نقره مسابقات و جشنواره بین المللی تخصصی اختراعات شیمی در لهستان و مدال نقره اولین المپیاد ملی مخترعین و مبتکرین دانشگاه آزاد اسلامی دیده می شود.

گفتنی است نمایشگاه اختراعات و محصولات جدید نورنبرگ ( (iENA) مهمترین نمایشگاه تجاری تخصصی "ایده ها- نوآوری ها- محصولات جدید" در سطح بین المللی است که مخترعان و مبتکران را از سراسر دنیا به مدت چهار روز در نورمبرگ گرد هم می آورد.

 


نمایش تعداد بازدیدها : 196

بازگشت           چاپ چاپ         

پورتال شرکت ملی حفاری ایران

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0