يکشنبه, 2 ارديبهشت 1397
  • En
عنوان : فعالیت های پژوهش و فناوری و مركز علمی كاربردی ملی حفاری در نمایشگاه پژوهش و فناوری خوزستان تشریح شد
زير عنوان : رئیس اداره پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران و دبیر هیئت امنای مرکز علمی کاربردی حفاری فعالیت های این دو مجموعه در نمایشگاه پژوهش و فناوری استان خوزستان را تشریح کرد.
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ 
ساعت : ۱۹:۲۱:۳۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰فعالیت های پژوهش و فناوری و مرکز علمی کاربردی ملی حفاری در نمایشگاه پژوهش و فناوری خوزستان تشریح شد


 

رئیس اداره پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران و دبیر هیئت امنای مرکز علمی کاربردی حفاری فعالیت های این دو مجموعه در نمایشگاه پژوهش و فناوری استان خوزستان را تشریح کرد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران،  هادی محمدی با بیان اینکه این نمایشگاه با حمایت استانداری خوزستان از سوی پارک علم و فناوری استان و با همکاری دانشگاه شهید چمران برگزار شد، گفت: غرفه شرکت ملی حفاری ایران با همکاری روابط عمومی، مدیریت پژوهش فناوری و مهندسی ساخت شرکت و همچنین مرکز علمی کاربردی حفاری  در سالن امام رضا (ع) نمایشگاه بین المللی خوزستان در اهواز برپا شده بود.

وی با اشاره به برگزاری پنج همایش  در چهار روز کاری این نمایشگاه افزود: از جمله فعالیت هایی که امسال به عنوان محور حضور نمایشگاهی شرکت به خوبی پیش رفت، می توان به برگزاری همایش های تخصصی و اطلاع رسانی متناسب با نیازهای دانشجویان، اساتید و پژوهشگران اشاره داشت.

 محمدی ادامه داد: در این ارتباط  در روز نخست همایش آشنایی با لوله مغزی سیار، روز دوم شناخت دستگاه حفاری، روز سوم سیال حفاری و حفاری جهت دار و همایش اطلاع رسانی تشریح فرآیند حمایت از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی تشکیل گردید.

رئیس اداره پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به اهمیت نوآوری اظهار کرد: دو نمونه از نوآوری های پیشنهاد شده که در امور نوآوری شرکت در دست بررسی است در غرفه اختصاصی ملی حفاری جهت بازدید و دریافت نقطه نظرات ارایه شد.

وی گفت: یکی از اهداف برپایی نمایشگاه هایی نظیر نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری،  رایزنی میان مسئولان،  متخصصان و صاحبنظران است که در راستای ارتباط بهتر  و هم افزایی بیشتر  صورت می پذیرد.

محمدی افزود: در این نمایشگاه  نشست های خوبی صورت پذیرفت که از آن جمله حضور دکتر شریعتی استاندار خوزستان در غرفه شرکت ملی حفاری و گفت وگو در خصوص وضعیت مهار چاه 147 رگ سفید و حضور خانم دکتر گودرزی مدیر جشنواره پژوهش و فناوری کشور در زمینه کیفیت همایش های برگزار شده بود.

رئیس اداره پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران گفت: دکتر زراسوندی رئیس بنیاد نخبگان استان تهران نیز  طی نشستی با معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ، همکاری های صورت پذیرفته پیش از این از  سوی شرکت را قابل توجه دانسته  و ابراز آمادگی کرد در مسئولیت جدید نیز با ادامه همکاری ها  حمایت مناسبی از نخبگان کشور صورت پذیرد.

محمدی ادامه داد: دکتر حاجی دولو معاون پژوهشی دانشگاه شهید چمران، دکتر قنبر زاده مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه و دکتر میرزایی مدیر مرکز رشد واحدهای فناور این دانشگاه نیز در نشست با مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت، ضمن پیگیری مذاکرات به عمل آمده در زمینه تحقیقات انجام شده در دانشگاه در خصوص کنترل فوران های چاه های نفت و گاز ، از آمادگی دانشگاه شهید چمران برای اعزام گروه پژوهشی و بازدید از موقعیت چاه منطقه رگ سفید خبر دادند.

وی اضافه کرد: دکتر لک رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان و دکتر بروجردنیا مدیر پژوهشی و دکتر شکار زاده مدیر گروه مکانیک دانشگاه و همچنین دکتر ملک محمدی مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اهواز هم در بازدید و نشست در غرفه شرکت  ضمن اشاره به جلسه هفته گذشته مسئولان پژوهشی این دانشگاه و شرکت ملی حفاری، بر لزوم پیگیری و ایجاد آمادگی جهت امضای تفاهم نامه در نمایشگاه تجهیزات صنعت حفاری تاکید کردند.

رئیس اداره پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران افزود: دکتر خداپناه رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان خوزستان در نشست با مهندس مهران رئیس مرکز علمی کاربردی حفاری به پیگیری برگزاری ارتباط و دوره های تخصصی با کشور عراق و سایر دوره های بین المللی تاکید کرد.

محمدی گفت: همچنین دکتر یوسفی نماینده مردم اهواز، کارون و باوی در مجلس شورای اسلامی در بازدید از غرفه شرکت ابراز امیدواری کرد با همت تلاشگران صنعت حفاری، هرچه سریعتر فوران چاه 147 منطقه رگ سفید مهار گردد.


نمایش تعداد بازدیدها : 798

بازگشت           چاپ چاپ         

پورتال شرکت ملی حفاری ایران

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0