يکشنبه, 2 ارديبهشت 1397
  • En
رو عنوان : معاون امور تولید شرکت ملی نفت:
عنوان : مهارگران در شرایط بسیار سختی با آتش چاه ۱۴۷ رگ‎سفید مقابله می‎كنند
زير عنوان : معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران با اشاره به دمای بسیار زیاد و صدای گوش‎خراش ناشی از فوران چاه ۱۴۷ رگ‎سفید، گفت: مهارگران در شرایط بسیار سختی با آتش مقابله می‎کنند.
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ 
ساعت : ۱۹:۳۴:۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰معاون امور تولید شرکت ملی نفت
:

مهارگران در شرایط بسیار سختی با آتش چاه ۱۴۷ رگ سفید مقابله می کنند

 

معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران با اشاره به دمای بسیار زیاد و صدای گوش خراش ناشی از فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید، گفت: مهارگران در شرایط بسیار سختی با آتش مقابله می کنند .

به گزارش شانا، محسن پاک نژاد امروز (دوشنبه، ۱۳ آذر) در ادامه حضور خود در منطقه عملیاتی رگ سفید، با قدردانی از تلاش های شبانه روزی و ایثارگرانه مهارگران چاه ۱۴۷ عنوان کرد: فشار سرچاه حدود ۲ هزار و ۴۰۰ پی اس آی، دما در قسمت های تحتانی فوران در دهانه چاه حدود ۹۰۰ درجه و گرادیان دما هشت درجه است؛ به این معنا که به ازای هر متر دوری از آتش، هشت درجه از دمای محیط کاهش می یابد .

وی افزود: همکارانی که در جریان عملیات مهار آتش به جلو می روند، در معرض دمایی در حدود ۶۰۰ درجه قرار می گیرند و صوت گوش خراشی بالغ بر ۱۸۰ دسی بل را تحمل می‏ کنند .

به گفته پاک نژاد، برای درک شدت فشار ۲ هزار و ۴۰۰ پی اس آی که در فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید با آن مواجهیم، کافیست توجه داشته باشید که فشار ناشی از ترکیدن لاستیک ماشین ۱۰ پی اس آی است و یا در آتش سوزی نفت شهر که در نوع خود بی ‏سابقه بود، با فشار کمتر از هزار پی اس آی مواجه بودیم .

معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران خاطرنشان کرد: در عین حال که عملیات مهار از سطح (Top Kill) با قوت دنبال می ‏شود، حفاری چاه ها به ویژه در لوکیشن C به منظور اقدام به عملیات مهار از عمق (Bottom Kill) نیز از پیشرفت مطلوبی برخوردار است و از هیچ تلاشی برای خاموشی آتش چاه ۱۴۷ رگ سفید دریغ نمی شود .

وی با قدردانی از مهارگران، تلاش بی وقفه آنان در مسیر مهار آتش چاه ۱۴۷ رگ سفید را با وجود شرایط بسیار سختی که بر این منطقه حاکم است، ستودنی خواند و ابراز امیدواری کرد که این تلاش ها هرچه زودتر به ثمر بنشیند و آتش مهار شود.


نمایش تعداد بازدیدها : 1031

بازگشت           چاپ چاپ         

پورتال شرکت ملی حفاری ایران

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0