يکشنبه, 2 ارديبهشت 1397
  • En
رو عنوان : مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:
عنوان : متراژ حفاری نخستین حلقه چاه امدادی در موقعیت رگ سفید از یك هزار و 670 متر فراتر رفت
زير عنوان : دوازده روز پس از آغاز عملیات حفاری نخستین حلقه چاه امدادی بوسیله دستگاه حفاری سنگین 93 فتح ناوگان شرکت ملی حفاری ایران در موقعیت منطقه عملیاتی رگ سفید، عمق حفاری این چاه امروز از یک هزار و 670 متر فراتر رفت.
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ 
ساعت : ۱۹:۴۰:۹

امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران
:


متراژ حفاری نخستین حلقه چاه امدادی در موقعیت رگ سفید از یک هزار و 670 متر فراتر رفت

 

دوازده  روز پس از آغاز عملیات حفاری نخستین حلقه چاه امدادی بوسیله دستگاه حفاری سنگین 93 فتح ناوگان شرکت ملی حفاری ایران در موقعیت منطقه عملیاتی رگ سفید، عمق حفاری این چاه امروز از یک هزار و 670 متر فراتر رفت .

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مدیرعامل و رئیس ستاد راهبری مهار فوران چاه 147 رگ سفید در این شرکت دوشنبه (13 آذرماه) در این باره اظهار کرد: عمق نهایی حفاری این چاه که به صورت عمودی حفر می شود افزون بر دو هزار و 300 متر برآورد شده است .

وی افزود: کارکنان تلاشگر این شرکت که پیش از این موفق شدند کار نصب و برپایی این دکل را بر روی لوکیشن C نزدیک پنج روز زودتر از عرف معمول کار انجام دهند از نظر جدول زمانبندی حفاری نیز هم اکنون پنج روز نسبت به برنامه جلو افتادگی دارند .

سپهری گفت: زمان پیش بینی شده برای حفر این چاه 38 روز پیش بینی شده است که تاکنون 12 روز آن سپری شده و در زمان حاضر در مرحله جداری گذاری قرار دارد .

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران که از نخستین روز حادثه فوران چاه 147 رگ سفید – 2 در منطقه حضور دارد، افزود: همچنین حفاری دومین حلقه چاه امدادی روی لوکیشن A در این موقعیت نیز در مدت 9 روز کار با متراژ 916 متر و با کاربست دستگاه حفاری 94 فتح در دست اجرا است .

وی با بیان اینکه حفاری چاه دوم  به روش جهت دار و تا عمق دو هزار و 500 متر صورت می پذیرد، گفت: حفاری این چاه ها برای مهار فوران و کنترل چاه 147 از عمق صورت می گیرد .

سپهری تصریح کرد: به موازات این اقدامات، تیم های تخصصی، عملیاتی و پشتیبانی این شرکت و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با بسیج امکانات و تجهیزات لازم و طراحی و برنامه ریزی مهندسی، عملیات مهار فوران چاه از سطح را نیز دنبال می کنند .

رئیس ستاد راهبری عملیات مهار فوران چاه 147 رگ سفید در شرکت ملی حفاری ایران افزود: این کار تخصصی دارای حساسیت و ویژگی های خاص است که مهارگران تلاش دارند با رعایت استانداردهای ایمنی و در سلامت کامل، آن را به سرانجام برسانند .

وی توضیح داد: کنترل فوران و بستن دهانه این چاه با توجه به فشار و دمای بالا و شرایط آن با استفاده از استینگر در حال اجرا است و مهارگران توان خود را روی این عملیات متمرکز کرده اند که به نتیجه مطلوب دست یابند .

چاه 147 رگ سفید – 2 در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران هفتم آبان ماه به هنگام حفاری بوسیله دکل حفاری 95 فتح ملی حفاری دچار فوران و از کنترل خارج شد.


نمایش تعداد بازدیدها : 1264

بازگشت           چاپ چاپ         

پورتال شرکت ملی حفاری ایران

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0