پنج‌شنبه, 31 خرداد 1397
  • En
رو عنوان : در نتیجه تلاش متخصصان شرکت ملی حفاری ایران
عنوان : با تعمیق فرآیند حفاری توسط دستگاه 93 فتح چاه امدادی 148 در موقعیت رگ سفید تولیدی شد
زير عنوان : متخصصان مدیریت عملیات حفاری خشکی – 3 شرکت ملی حفاری ایران موفق شدند با کاربست دستگاه حفاری 93 فتح و تعمیق فرآیند حفاری، چاه امدادی 148 در موقعیت رگ سفید را تولیدی و جایگزین چاه 147 نمایند.
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ 
ساعت : ۱۵:۱۶:۱۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰در نتیجه تلاش متخصصان شرکت ملی حفاری ایران

با تعمیق فرآیند حفاری توسط دستگاه 93 فتح چاه امدادی 148 در موقعیت رگ سفید تولیدی شد

 

 متخصصان مدیریت عملیات حفاری خشکی – 3 شرکت ملی حفاری ایران موفق شدند با کاربست دستگاه حفاری 93 فتح و  تعمیق فرآیند حفاری، چاه امدادی 148 در موقعیت رگ سفید را تولیدی و جایگزین چاه 147 نمایند

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مدیر عملیات حفاری خشکی – 3 در این باره توضیح داد: کارکنان سختکوش دستگاه حفاری 93 فتح پس از آنکه توانستند طی  33 روز حفاری در عمق دو هزار و 341 متری، چاه در حال فوران 147 را به روش مهار از عمق   به کنترل در آورند؛ در ادامه با نظر کارفرما عملیات حفاری را تا عمق تعیین شده برای به تولید رساندن چاه نیز، تداوم بخشیدند .

 غلامرضا آل محمود گفت: حفر چاه امدادی از تاریخ اول آذرماه کلید خورد و پس از 75 روز حفاری در عمق دو هزار و 514 متری به تولید رسید و به عنوان یک حلقه چاه توسعه ای در اختیار شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب قرار گرفت .

 وی افزود: زمان پیش بینی شده برای حفر این چاه 80 روز تعیین شده بود که پنج روز زودتر از برنامه تکمیل گردید و این در حالی است که دستگاه حفاری 94 فتح از مدیریت عملیات حفاری خشکی – 2  که کار حفاری دومین حلقه چاه امدادی را بر عهده دارد نیز ادامه عملیات حفاری برای حفر دیگر چاه توسعه ای در این منطقه را دنبال می کند .

 آل محمود اظهار کرد: عملکرد کارکنان عملیاتی ، پشتیبانی، مدیریت های خدمات، عملیات ویژه، امور مهندسی ،سیالات ،خدمات فنی ،سیمان و انگیزش چاه، فناوری اطلاعات و ارتباطات ،HSE و سایر بخش ها در زمینه آغاز و پایان کار حفاری این چاه و به جا گذاشتن رکوردهای قابل توجه در شتاب بخشی به اجرای عملیات در خور تحسین و در فهرست کارهای برجسته شرکت در حوزه عملیات حفاری لحاظ می شود .

مدیر عملیات حفاری خشکی – 3 شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به برخورداری این مدیریت از 19 دستگاه حفاری سنگین و سبک، گفت:  از ابتدای سال جاری تا کنون مدیریت عملیات خشکی – 3  حفر 52 حلقه چاه توسعه ای و تعمیری  را در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت نفت فلات قاره ایران در کارنامه خود دارد.


نمایش تعداد بازدیدها : 230

بازگشت           چاپ چاپ         

پورتال شرکت ملی حفاری ایران

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0