پنج‌شنبه, 31 خرداد 1397
  • En
رو عنوان : به میزبانی شرکت ملی حفاری ایران برگزار شد
عنوان : بیست و یكمین نشست دبیران، رابطین و روسای مراكز فرهنگی ستاد اقامه نماز وزارت نفت در اهواز
زير عنوان : بیست و یکمین نشست دبیران، رابطین و روسای مراکز فرهنگی ستاد اقامه نماز وزارت نفت روز چهارشنبه (18 بهمن ماه) به میزبانی شرکت ملی حفاری ایران در اهواز برگزار شد.
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۱/۱۹ 
ساعت : ۱:۲۲:۵۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰به میزبانی شرکت ملی حفاری ایران برگزار شد

بیست و یکمین نشست دبیران، رابطین و روسای مراکز فرهنگی ستاد اقامه نماز وزارت نفت در اهواز

بیست و یکمین نشست دبیران، رابطین و روسای مراکز فرهنگی ستاد اقامه نماز وزارت نفت روز چهارشنبه (18 بهمن ماه) به میزبانی شرکت ملی حفاری ایران در اهواز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران در آیین آغاز به کار این نشست که دبیران ستادهای اقامه نماز چهار شرکت اصلی وزارت نفت و سازمان های تابع، روسای مراکز  فرهنگی و کار گروه های تخصصی ستادها و رابطین مناطق دهگانه کشور حضور داشتند، مشاور فرهنگی وزیر و دبیر شورای فرهنگی و ستاد اقامه نماز وزارت نفت در سخنانی ایام مبارک دهه فجر و سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را تبریک گفت

دکتر احمد مجیدی با بیان اینکه این نشست ها باعث هماهنگی، دانش افزایی، تعامل و بیان مطالب کارشناسی می گردد، با بزرگداشت یاد و خاطر دو تن از کارکنان شرکت ملی حفاری ایران که در حادثه فوران و آتش سوزی چاه 147 رگ سفید شهادت گونه جان باختند، حماسه آفرینی کارکنان این شرکت و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در مهار و کنترل این چاه را مایه مباهات و تحسین برانگیز دانست .

وی اظهار کرد: مدیریت جهادی، اخلاص و همدلی و تعامل سازنده میان مدیران و کارکنان دو شرکت و استفاده از تجارب و آموزه های تخصصی موجب شد تا مهار این چاه در نزدیکترین زمان ممکن تحقق یابد که موجب افتخار می باشد .

مجیدی با اشاره به اهداف و برنامه های مراکز فرهنگی و ستادهای اقامه نماز وزارت نفت، گفت: عملکرد این مراکز و ستادها در قیاس با سایر وزارتخانه ها و سازمان ها ، قابل توجه می باشد .

در این نشست مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت ملی حفاری ایران ضمن اظهار خشنودی از میزبانی این نشست، در بیان جایگاه و اهمیت کار شرکت، گفت: شرکت ملی حفاری ایران تقدس خاصی دارد زیرا تنها نهاد صنعتی است که به فرمان امام خمینی (ره) در اول دی ماه سال 1358 تاسیس گردید .

مهندس سپهر سپهری افزود: صنعت حفاری نقش اساسی در زنجیره تولید نفت و گاز  دارد زیرا از لحظه تماس مته حفاری با زمین تا تکمیل چاه و پس از تحویل به کارفرما ارایه حدود 30 نوع خدمات تخصصی مرتبط با حفظ و نگهداشت تولید چاه برای سال های متمادی و در زمان بهره برداری از چاه های حفر شده استمرار دارد .

 وی با اشاره به اینکه این شرکت با برخورداری از 73 دستگاه حفاری خشکی و دریایی و امکانات و تجهیزات خدمات تخصصی بزرگترین شرکت حفاری در منطقه خاورمیانه و آسیا محسوب می شود، اظهار کرد: هم اکنون حدود 70 درصد عملیات حفاری در کشور توسط این شرکت انجام می شود .

سپهری به استقرار حوزه ستادی شرکت در کلانشهر اهواز اشاره و گفت: فعالیت های این شرکت فرا استانی و در مناطق نفتخیز اقصی نقاط میهن اسلامی تمرکز دارد و همسو با پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت کشور، حضور در سایر کشورها از جمله در گام نخست عراق و عمان را در دستور کار قرار داده و رایزنی در این زمینه و همچنین همکاری و مشارکت با شرکت های خارجی در این کشورها در جریان است .

مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت ملی حفاری ایران به تامین نیازها، قطعات و تجهیزات مصرفی در صنعت حفاری اشاره کرد و افزود: بخش عمده ای از تجهیزات و قطعات کاربردی که در دستگاه های حفاری و بخش های فنی و پشتیبانی کاربست دارد با تدابیری که سال ها است این شرکت اندیشیده با همکاری و همیاری شرکت های سازنده داخلی به خصوص در استان خوزستان ساخته می شود .

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع مهار عملیات فوران چاه 147 رگ سفید پرداخت و با تاکید بر همدلی، هماهنگی و انسجام مثال زدنی میان شرکت ملی حفاری و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، به مشخصات فنی و وجه تمایز این چاه از نظر ساختار زمین شناسی، فشار  و حجم بالای سیال در مقایسه با چاه های نفتی در دیگر مناطق کشور و جهان اشاره و خاطرنشان کرد: متخصصان صنعت نفت کشور در این عملیات نشان دادند که از تجارب و دانش فنی لازم در مهار فوران چاه ها در هر نقطه از جهان تبحر دارند و به نحو شایسته از توانایی به کارگیری روش های مهار و کنترل چاه های در حال فوران از سطح و عمق برخوردار هستند .

سپهری در ادامه به فعالیت های فرهنگی شرکت اشاره و با تاکید بر برنامه های خود در جهت اهتمام ویژه به مباحث فرهنگی، رفاهی و معیشتی مجموعه کارکنان، تصریح کرد: تلاش دارد تا تسهیلات و امکانات رفاهی شرکت به نحو عادلانه میان کارکنان توزیع گردد .

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت ملی حفاری ایران با اشاره اهمیت و فعالیت های مراکز فرهنگی و ستادهای اقامه نماز صنعت نفت و از جمله این شرکت، گفت: این شرکت دارای چهار مسجد، پنج نمازخانه و  73 کاروان فرهنگی و نمازخانه در دستگاه های حفاری است .

وی تعداد شهدای شرکت در دوران دفاع مقدس را 42 شهید و شهدای مدافع حرم  را دو نفر عنوان و افزود: بالغ بر ۸ هزار و ۴۷۲ نفر از کارکنان شرکت عضو بسیج هستند و در این شرکت 365 جانباز، 50 آزاده، 320 فرزند جانباز، 437 نفر فرزند و بستگان درجه یک شهید، 430 رزمنده دوران دفاع مقدس و 177 فرزند رزمنده به کار اشتغال دارند .

در ادامه پس از پخش نماهنگ از عملیات مهار فوران چاه 147 رگ سفید که مورد توجه حاضران در نشست قرار گرفت، دستور جلسه مطرح و وارد بحث های تخصصی گردید .

گفتنی است: شرکت کنندگان در این نشست در بدو ورود به ساختمان مرکزی شرکت ملی حفاری ایران در یادمان شهدای شرکت به مقام والای شهیدان شرکت ادای احترام کردند .

بازدید از یک دستگاه حفاری در حومه اهواز و زیارت حرم علی بن مهزیار اهوازی از برنامه های جانبی این نشست یک روزه بود .


نمایش تعداد بازدیدها : 294

بازگشت           چاپ چاپ         

پورتال شرکت ملی حفاری ایران

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0