چهارشنبه, 27 شهريور 1398
  • En
رو عنوان : مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی حفاری ایران خبر داد:
عنوان : برگزاری 84 دوره آموزشی مقابله و كنترل گاز سولفیدهیدروژن در موقعیت دستگاه های حفاری و مناطق عملیاتی
زير عنوان : مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) شرکت ملی حفاری ایران از برگزاری 84 دوره آموزشی مقابله و کنترل گاز سولفید هیدروژن (H2S) در سال جاری در موقعیت دستگاه های حفاری و مناطق عملیاتی خبر داد.
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ 
ساعت : ۲۳:۳۲:۵۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی حفاری ایران خبر داد:

برگزاری 84 دوره آموزشی مقابله و کنترل گاز سولفیدهیدروژن در موقعیت دستگاه های حفاری و مناطق عملیاتی

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE ) شرکت ملی حفاری ایران از برگزاری 84 دوره آموزشی مقابله و کنترل گاز سولفید هیدروژن (H2S ) در سال جاری در موقعیت دستگاه های حفاری و مناطق عملیاتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران سعید قربانی گفت: در این دوره ها که به دو صورت عملی و تئوری برگزار می شود در بخش تئوری بالغ بر 300 نفر معادل چهار هزار و  48 نفر ساعت آموزش دیدند.

وی  افزود: 70 دوره تعریف شده در این مبحث در حین کار و در قالب تمرین به شکل عملی انجام شد که در افزایش دانسته های تخصصی و کاربست تجهیزات خاص در این زمینه بسیار موثر بوده است.

قربانی با بیان اینکه توجه به امر آموزش های متداول و نوین یکی از راهکارهای کاهش حوادث در هنگام کار است، خاطرنشان کرد: مهمترین وظیفه بخش خدمات H2S   در دستگاه های حفاری و مناطق عملیاتی  نصب یونیت های کنترل و سنجش گازهای خطرناک و قابل احتراق می باشد.

مدیر HSE شرکت ملی حفاری ایران که همزمان مسئولیت پدافند غیر عامل، مدیریت بحران و فوریت های پزشکی شرکت را عهده دار است، گفت: این مدیریت در زمان حاضر 11 مجموعه کنترل و سنجش گاز برای نصب در دستگاه های حفاری خشکی و هفت مجموعه آماده به کار جهت پشتیبانی و اعلام نیاز شرکت های کارفرما در اختیار دارد.

وی با این توضیح که یونیت های کنترل گازهای پرخطر  در چرخه حفاری به صورت ثابت و متحرک می باشند، افزود: این تجهیزات شامل دو بخش گاز سنج سولفید هیدروژن و گاز سنج گازهای احتراقی (HC ) است که در نقاط مختلف دستگاه حفاری نصب می شود.

قربانی اظهار کرد: یکی دیگر از تجهیزات موجود در یونیت های مقابله با گازهای سمی، سیستم هوای تنفس فشرده است که مشتمل بر کپسول هوای تصفیه شده، مخازن هوا، شیلنگ های انتقال هوا و ماسک های تنفسی می گردد.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی حفاری ایران گازهای سمی و قابل احتراق در روند حفاری را بسته به نوع مخزن به دو دسته پرفشار و کم فشار تقسیم کرد و گفت: تمامی کارکنان ثابت و مامور در دستگاه های حفاری دوره های آموزشی استاندارد تمرین راه های مقابله با گاز H2Sرا طی و گواهی پایان دوره آموزشی دریافت می کنند.

گاز  H2S   با نام تجاری سولفید هیدروژن گازی بی رنگ و به شدت سمی و  قابلیت اشتعال و انفجار دارد.


نمایش تعداد بازدیدها : 194

بازگشت           چاپ چاپ         

پورتال شرکت ملی حفاری ایران

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0