يکشنبه, 30 تير 1398
  • En
رو عنوان : تقوا از تخصص بالاتر است
عنوان : مصاحبه با خانم عبودپور رئیس تامین و تخصیص نیروی انسانی شركت ملی حفاری ایران
کد خبر : ۷۵۶۹
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۲/۰۴ 
ساعت : ۱۱:۲۰:۴۳

امتیاز :  ۱/۰۰ |  مجموع :  ۱

 

تقوا از تخصص بالاتراست

حسنه عبود پور متولد 1342 از استان خوزستان  ، دارای 35 سال سابقه خدمت در شرکت ملی حفاری ایران می باشد .
وی لیسانس خود را در رشته مدیریت دولتی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر و فوق لیسانس خود را در رشته مدیریت دولتی از دانشگاه آزاد اسلامی  واحد بروجرد اخذ نموده است .
ایشان فعالیت خود را از سال 1361 در امور اداری با حضور در پروژه ای به نام پرونده خوانی آغاز نموده و مدت 1 سال در امور مالی و حدود 4 سال در اداره آموزش به عنوان مسئول دفتر رئیس آموزش و تجهیز نیروی انسانی و در کنار آن در راه اندازی واحد فرهنگ اسلامی ، فعالیتهای چشمگیری داشته و پس از آن  نیز به عنوان مسئول دفتر مدیر اداری و مالی حدود 13 سال و بعد از این مدت به عنوان دبیر کمیسیون مناقصات ، و سپس در آبان ماه سال 1379 به عنوان کارشناس ترفیعات و انتصابات ، و کارشناس مطالعات سازمانی منصوب گردید .
وی پس از انتصاب  به عنوان رئیس ترفیعات و انتصابات ، از مرداد ماه سال 1394 تا کنون به عنوان رئیس تامین و تخصیص نیروی انسانی مشغول به کار می باشد.
ایشان همچنین  به عنوان  فعال فرهنگی توسط مدیر عامل وقت در سال 1361 انتخاب و از همان زمان دیدار با خانواده های شهدا ، برگزاری اردوهای فرهنگی ویژه پرسنل و خانواده ها را در برنامه های خود در کنار فعالیت 6 ساله با امور ورزش به عنوان سرپرست تیم والیبال وتنیس روی میز شرکت ملی حفاری ایران  بر عهده داشت .
وی همچنین در سال 1385 با اطلاعیه ای از سوی مدیر عامل وقت  و با حکمی از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ، به عنوان مسئول بسیج خواهران شرکت ملی حفاری ایران معرفی گردید.
ایشان همچنین در راستای انجام امور فرهنگی با امور بانوان شرکت که سرکار خانم نژادزاده مسئولیت آن را بر عهده داشتند ، در کلیه فعالیت ها سهم بسزایی داشته و با توجه به شرایط خاص و عدم حضور سرکار خانم نژاد زاده تاخرداد ماه 95 عهده دار تمامی امور و وظایف مربوط به مشاور مدیر عامل در امور بانوان بوده است .


- شما به عنوان یکی از نیروهای با سابقه  در شرکت ملی حفاری ایران ، آیا زنان می توانند جایگاه شایسته ای را در محیط کار کسب کنند ؟
من ایمان کامل دارم که زنان می توانند ، هر چند که دراین راه ممکن است موانعی موجود باشد ، که برای برداشتن و رفع این موانع ، زنان می توانند نقش بسزایی را با اثبات توانایی ها ، از خودگذشتگی ها ، تلاش و کوشش بردارند .

-نظر خود را در خصوص اعطای مسئولیت های بالاتر به زنان شرکت ملی حفاری ایران بفرمائید ؟
زنان با اثبات توانمندی های قابل توجهی که دارند می توانند در جایگاه های رفیعی قرار بگیرند ، بالاخص  در شرکت ملی حفاری ایران ، می توان به حضور زنان در پست های مهم در کلیه مدیریت های شرکت با عناوین فنی و ستادی اشاره نمود .

-برای ارتقاء زنان حفاری چه پیشنهادی دارید ؟
بالابردن سطح آگاهی ، علم و تخصص خودشان ، جرات و شهامت داشتن جهت انجام کارها وپذیرش مسئولیت های سخت در بخش های مدیریتی ، استفاده از تجارب دیگران در سازمان های مختلف و نیز اموزش های تخصصی لازم و همچنین اعزام زنان به ماموریت های خارج از کشور ، و ایجاد بستری مناسب برای بالفعل نمودن توانمندی های بالقوه بانوان می تواند جهت ارتقاء آنان مفید واقع گردد.

-برنامه ریزی شما برای زندگی در طول دوره کاریتان  به چه صورت بوده است؟
برنامه ریزی برای زندگی کاری و زندگی خانوادگی بسیار مهم است و داشتن و مشخص نمودن هدف سرلوحه هر برنامه ای است. زن شاغل شاید موارد کوچک اما تاثیر گذار را در زندگی فرزند خود فراموش کند ، اما با برنامه ریزی دقیق و صحیح می تواند این فراموشی ها را کاهش دهد . بدیهی است زنانی که کار می‌کنند اغلب از زنانی که در خانه هستند وقت کمتری دارند، ولی اگر نظم لازم را داشته باشند، هرکاری را بموقع انجام می دهند و در نتیجه عملکرد بهتری را در حوزه زندگی و کاری خواهند داشت . 

-توصیه شما به همکاران به عنوان یک پیشکسوت چیست ؟
توصیه بنده به زنان این است که تا می توانند تلاش کنند تا با افزایش تجربیات خود ، بتوانند بر مشکلات غلبه و فائق آیند  ، همچنین زنان می بایست در کنار رفاهیات ، سعی و تلاش نمایند که سطح آگاهی و علم خود را بالاببرند ، سطح تخصص خود را بالا ببرند ، هرچند که من بر این باورم که تقوا از تخصص بالاتراست ، چرا که کسی که تقوا را پیشه کند قطعا در کاری که تخصص دارد مسئولیت پذیرتر خواهد بود .
زنان تلاش کنند رفتار شایسته و پسندیده در چهارچوب اداری را داشته باشند ، و همچنین یک مادرمهربان برای فرزندان خود ، یک همسر نمونه برای شوهر و یک فرزند خوب (برای خانواده) باشند ، که البته خدارا شکر ، زنان شاغل در شرکت ملی حفاری ایران خود از کارمندان نمونه ای هستند که سعی بر این دارند ، بتوانند در تمامی مسئولیت های فردی و اجتماعی خود به نحو احسن بوده ، که جای تقدیر و سپاس از این عزیزان می باشد.

نمایش تعداد بازدیدها : 899

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0