سه‌شنبه, 4 تير 1398
  • En
رو عنوان : کار در محیط سخت ، عشق و علاقه می طلبد
عنوان : مصاحبه با خانم سیده مهرناز موسوی ، سرپرست آزمایشگاه سیال حفاری
کد خبر : ۷۷۲۰
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۶/۰۱ 
ساعت : ۹:۳۷:۴

امتیاز :  ۳/۳۳ |  مجموع :  ۳

کار در محیط سخت ، عشق و علاقه می طلبد

سیده مهرناز موسوی متولد 1359 از استان خوزستان است.

وی تحصیلات خود را در سال 81 درمقطع کارشناسی در رشته شیمی کاربردی از دانشگاه آزاد امیدیه و فوق لیسانس خود را درسال 92 در  رشته شیمی تجزیه از دانشگاه آزاد ماهشهر  اخذ نموده است.

وی در ابتدا در سال 83 به عنوان کارشناس در اداره مهندسی و برنامه ریزی سیال و سپس در سال 85 در 17 هکتاری به عنوان کارشناس آزمایشگاه فعالیت خود را شروع و هم اکنون به عنوان سرپرست آزمایشگاه سیال در حال انجام وظیفه می باشد.

 

خانم موسوی لطفا بفرمایید :

 _ آیا به اعتقاد شما زنان می توانند جایگاه شایسته ای را در محیط کار کسب کنند ؟   

قطعا با تلاش و پشتکار و همچنین ارائه راه کارهای مناسب در پیشبرد اهداف شرکت می توانند موفق باشند.

_ گفته می شود زنان شاغل به خصوص مادران شاغل باید به عنوان نیروی کار چند بعدی مورد توجه قرار گیرند ، آیا شما نیز چنین اعتقادی دارید ؟

قطعا در هر شرایطی باید جایگاه مادر بودن را حفظ و برایش ارزش قائل شد ، در حیطه شغلی ما هم به همین شکل میبایست این جایگاه حفظ گردد ، که البته بهتر است ، شرایط خاص بانوان در محیط کاری و خانواده مورد توجه و همکاری های لازم برای ایشان صورت پذیرد .

 _ آیا داشتن فرزند تناقضی دارد که زنان مسئولیتهای بزرگتر را در حیطه شغلی قبول نکنند ؟

خیر ، می بایست با بالابردن توانمندی و  با مدیریت زمان و برنامه ریزی دقیق ، علاوه بر تربیت فرزندان ، وظایف اجتماعی بانوان نیز مورد توجه قرار گرفته و هر دو وظیفه را به خوبی و با کیفیت اجرا نمایند ، که در نتیجه می توانند برای قبول مسئولیت های بالاتر خود را آماده کنند.

_ برای ارتقاء زنان حفاری چه پیشنهادی دارید ؟

توجه بیشتر به بانوان و بررسی عملکرد کاری آنان علاوه بر رفع موانع و بالا بردن کیفیت کاری ، می تواند باعث به اشتراک قرار دادن تجربیات بانوان همکاری که  در حوزه  تخصصی فعالیت داشته اما به دلیل مشغله کاری ، تعامل کمتری با دیگر بانوان دارند ، گردد .

_ با توجه به شرایط کاری شما در محیط سخت ، آیا خانم های دیگر هم همین روحیه را برای ورود به همچنین جایی را داشته اند ؟

در محیط های کاری سخت ، قطعا آنچه باعث ایجاد انگیزه و فعالیت در این حیطه می گردد ، عشق و علاقه است ، در واقع کاردر محیط سخت عشق  و علاقه می طلبد ، بنابراین فعالیت در هر شغلی علاقه می طلبد که البته در کار سخت این علاقه مندی باید بیشتر باشد .

_ چه پیشنهاداتی در جهت حفظ جایگاه خانواده و موفقیت شغلی دارید؟

در کنار فعالیت کاری ، با برنامه ریزی و مدیریت زمان می توانیم به موفقیت نه تنها در حیطه شغلی بلکه در زندگی نیز دست پیدا نماییم ، با توجه به اینکه بهترین بازه زمانی در طول روز برای یک خانم ، در محیط کاری وی صرف می شود ، لذا از زمان باقی مانده ( بعد از تایم کاری) با یک برنامه ریزی دقیق و استفاده هرچه بیشتر و بهتر از این زمان می توان ، در تربیت فرزند ، در وظایف مادری ، وظایف همسری موفقیت حاصل نمود.

 _ ارزیابی شما از سیر موفقیت خودتان چیست ؟

من تلاش خود را در زمینه ارتقاء انجام دادم و با توکل برخدا ،مدیریت زمان ، استفاده از تجریبات ،  بالابردن سطح معلومات و برنامه ریزی ،  تا کنون خدا را شکر راضی هستم  .

_ پیشنهاد شما در خصوص بالا بردن روند بهبود کار چیست ؟

پیشنهاد می گردد برای بالا بردن بهبود کار ، به روز رسانی تجهیزات ، بالا بردن سطح آگاهی واطلاعات ، بررسی دقیق روش های کار بر روی مواد شیمیایی مصرفی ، در اولویت کاری قرار گیرد.

_ آیا شما به عنوان یک خانم شاغل میتوانید با فرزند خود ارتباط موثری برقرار نمایید ؟

بله من سعی بر این را داشته ام و خدا را شکر توانسته ام موفق باشم ، و البته به نظر من خانم های شاغل مدیریت زمان بهتری را می توانند داشته باشند .

_ به عنوان آخرین کلام اگر صحبتی دارید بفرمایید؟

ضمن تشکر ، امیدوارم شاهد موفقیت روز افزون و هر چه بیشتر  صنعت حفاری باشیم .

 


نمایش تعداد بازدیدها : 502

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0