پنج‌شنبه, 8 خرداد 1399
 • En
 • ساعت : ۱۴:۱۷:۴
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ 
 • تعداد بازدید : 267
رئیس آزمایشگاه شیمی شرکت ملی حفاری ایران:
بیش از چهار هزار و 300 مورد آزمایش سیمان، اسید و سیال در سال جاری انجام شد
رئیس آزمایشگاه شیمی شرکت ملی حفاری ایران از انجام بیش از چهار هزار و 300 مورد آزمایش سیمان، اسید و سیال در سال جاری در راستای بررسی کیفیت و تطبیق با استانداردهای تعریف شده در صنعت نفت خبر داد.

رئیس آزمایشگاه شیمی شرکت ملی حفاری ایران:

بیش از چهار هزار و 300 مورد آزمایش سیمان، اسید و سیال در سال جاری انجام شد

رئیس آزمایشگاه شیمی شرکت ملی حفاری ایران از انجام  بیش از چهار هزار و 300 مورد آزمایش سیمان، اسید و سیال در سال جاری در راستای بررسی کیفیت و  تطبیق با استانداردهای تعریف شده در صنعت نفت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مجید نعیماوی گفت: این واحد نقش اصلی در تعیین برنامه نویسی و کنترل کیفی مواد ایفا و فرمولاسیون سیمان، اسید و سیال های تزریقی به چاه های در حال حفر را برنامه ریزی، طراحی و به بخش های عملیاتی مدیریت خدمات فنی حفاری ارایه می دهد.

وی با اشاره به اینکه این واحد از زیر مجموعه های مدیریت امور مهندسی شرکت است، افزود: این آزمایشگاه دارای سه بخش سیمان، اسید و سیال حفاری است که با توجه به نیاز شرکت فعالیت خود را  از سال  1386  آغاز و با بخش های مختلف مهندسی و خدمات فنی حفاری تعامل و همکاری دارد.

نعیماوی با این توضیح که از مجموع خدمات ارایه شده از سوی این آزمایشگاه، دو هزار و 456 مورد مربوط به سیمان، 242 مورد اسید و یک هزار و 618 مورد به آزمایش سیال اختصاص داشت، اظهار کرد: افزایه هایی که در سیال، اسید و سیمان به مواد تزریقی اضافه می شود قبل از خرید در این بخش بررسی و مجوزهای لازم جهت تهیه آنها صادر می گردد.

رئیس آزمایشگاه شیمی شرکت ملی حفاری ایران گفت: از جمله فعالیت های صورت گرفته در آزمایشگاه سیمان می توان به طراحی نوع سیمان، میکس دوغاب ، وزن گیری، گرانروی و تست زمان بندش اشاره کرد.

وی تعداد افزودني هاي سيال حفاري را بيش از 60 افزايه عنوان و افزود: در آزمایشگاه سیال، ساخت و کنترل محلول های شیمیایی متعددی که در عملیات تزریق سیال حفاری کاربرد دارد صورت می گیرد و در آزمایشگاه اسید تست خوردگی، تجانس و سازگاری ارایه می شود.

نعیماوی اظهار کرد: این آزمايشگاه با تکیه بر دانش متخصصان خود امكان ارزيابي و كنترل كيفي تمامي افزايه هاي شيميايي مورد استفاده در صنعت حفاري و همچنین شركت هاي توليدي را با هزينه هاي پايين جهت ارتقاء کیفی توليدات داخلی دارد.

رئیس آزمایشگاه شیمی شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه در این آزمایشگاه 17 نفر به کار اشتغال دارند، گفت: مدارج علمي و سوابق کاری کارکنان این واحد سبب شده كه پژوهشگران دانشگاه هاي معتبر كشور و محققان صنعت حفاري براي انجام آزمايش ها و مشاوره علمي به اين واحد مراجعه نمايند كه حاصل آن  پژوهش و تحقيقات متعدد ثبت شده در پايان نامه ها و مقالات معتبر مي باشد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال شرکت ملی حفاری ایران

  5.5.8.0
  V5.5.8.0